Самотата

поезия, рисунки, картинки, музика, идеи, емоции ....

Модератор: Ерато

Потребителски аватар
Ерато
Site Admin
Регистриран: 16 фев 2009, 15:06
Контакти:

Самотата

Непрочетено мнение от Ерато » 12 фев 2010, 16:38

В днешните времена самотата се превръща в непосилно бреме.
Малцина са тези, които имат късмета или съумяват да избягат от нея.
Самотата не е само мъчително чувство. Тя е изпитание, което често е с фатален финал.
Сигурно няма смисъл да ви убеждавам, колко важно и колко спешно е да се преборим с нея.
И все пак ако може да се навлезе в нейната анатомия и взаимосвързаност със нашето здраве
и смисълът ни на съществуване, би било по понятно и лесно.
Да започнем с различаването от това да си сам в една стая и да си самотен в нея.
Първото е материален акт. Второто е състояние на душата. Човек може да е самотен и сред най-шумния празник. И това второто явление е предмет на темата в частност и в основата на Академията на любовта.
Със самотата всеки се преборва сам, никой от вън не може да го направи по-малко самотен.
Това което мога да направя е да дам надежда, че самотата има край.
Да провокирам към осъзнаване на потребноста на човек да се раздели с нея.
Да дам простички съвети/стъпки, които ще разрушат омагьосаната и окръжност.

Потребителски аватар
bqla_lqstovica
ентусиаст
ентусиаст
Регистриран: 29 юни 2009, 16:35

Re: Самотата

Непрочетено мнение от bqla_lqstovica » 24 мар 2011, 13:30

Умирам бавно!
Умирам бавно без слънчевата ти усмивка!
Умирам бавно без твоята топла прегръдка,да се сгуша.
Да слушам как сърцето ти бие изпълнено с любов за мен.
Умирам бавно,без топлият ти глас,който денем и нощем да чувам "Обичам те!"
Умирам бавно без да виждам очите ти красиви!
Умирам бавно за твоята любов!
Умирам...Умирам,защото толкова много любов за теб има в това сърце.
Умирам бавно и не искам да възкръсна!
20.03.2011 год-20:20 ч
Изображение
НЯКОЙ ДЕН ЩЕ МЕ ПОПИТАШ - КАКВО БИ ИЗБРАЛА - МЕН ИЛИ ЖИВОТА?
АЗ ЩЕ ТИ ОТГОВОРЯ - ЖИВОТА!
И ТИ ЩЕ СИ ТРЪГНЕШ, БЕЗ ДА ЗНАЕШ, ЧЕ ТИ СИ МОЯT ЖИВОТ!
(НЕИЗВ.АВТОР)

Потребителски аватар
Angel of Love
ентусиаст
ентусиаст
Регистриран: 12 май 2011, 14:13

Re: Самотата

Непрочетено мнение от Angel of Love » 12 май 2011, 17:26

Самотата- най-тежкото бреме, съчетана с тежко хронично заболяване.
Потърпевши- това са хора с натрупани грехове, дори и в рода до девето коляно, назад в поколението.
Смисъл на самотата- по своята същност тя е едно от най-големите изпитания. Бог я праща, за да изкупим определени грехове, въпреки че Той ги е изкупил всичките на кръста*.
Диагноза на самотата- най-често депресия, но може да се отрази и като заболяване на физическото тяло.
Как да излезем от тъмната пропаст на самотата?- отговора е любов. Намиране на подходящ човек от противоположния пол. В краен случай домашен любимец, но не е сигурно, че едно животно може да запълни празнотата при всички.
Какво правим, ако не намерим подходящия човек?- намираме неподходящ такъв, което е нож с две остриета. Вариант 2: приемаме и се примиряваме със съдбата, колкото и трудно да е. Но помним едно: надежда винаги има. Не употребяваме упойващи вещества- наркотици или алкохол, защото резултата може да бъде фатален не само за съществуването на Земята. Самоубийството води само по един път- към ада.
Изход- вярата. Господ Исус Христос ще възнагради всяко наше страдание. Пазим се от секти. Придържаме се към православието( въпреки че аз лично не одобрявам иконите, но не съм и иконоборец).
Какво правим, ако не вярваме в Бог?- Вариант 1: Правим опит да повярваме, купуваме си Библия и четем, срещаме се с хора от нашето вероизповедание(аз спрях да ходя на църква- само разочарования) Бог е казал: "Моят храм е там, където има двама или повече, събрани в моето име". Вариант 2: не искаме да повярваме и точка. Този вариант само ще увеличи нашето страдание. Неверието води само по един път,.. той няма изход.

*Въпреки, че съм чел Библията, все още не мога да си отговоря на въпроса: Щом Той ги е изкупил, защо ние продължаваме да плащаме за греховете си. Може би отговорът е духовно израстване и усъвършенстване.

Това не е професионално мнение. Не съм нито духовник, нито психолог. Просто това е 7 годишен опит по темата. (())
Мелодията е като жената. Тя запълва празнините на сърцето

Отговори