Моето хоби

Да не забравяме и другите цветя без които Тя нямаше да е Кралица
Goddess
Отличник
Регистриран: 22 фев 2009, 22:52

Моето хоби

Непрочетено мнение от Goddess » 03 апр 2009, 20:07

Дойде време да ви покажа и едно от моите хобита.
Запалих се по изработването на икебани от дърво преди няколко години.Много е приятно и разтоварващо тяхното изработване, особено като видиш, че от един изсъхнал корен си направил цяло творение и най-важното единствена порода си.Няма нищо общо със дърворезбата.Това става с изсъхнали корени,клони.Когато ходим на пикник или просто на разходка в природата винаги се оглеждам за някое пънче или изсъхнало клонче.Прибираме се и първата работа е да се измият и почистят добре.След това "великото" съхнене защото знаете колко бавно съхне дървото.След като е сухо се маха кората, взема се длето (инструмент на дърводелец),където има нещо за до оформяне се оправя,дълбаят се дупки,където после ще се сложат цветята.С шкурка за дърво се минава цялото за да стане гладко и най-накрая се лакирва с безир, който най-добре е да е ленен безир и последния завършък лакирването, за да може да бъде устойчиво на мокри и влажни места.Много изяшно става за украсяване на градини,офиси или дома.
Всичко друго е ВЪОБРАЖЕНИЕ..
Ето го моя дървен свят:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=360737
Изображение

Потребителски аватар
Ерато
Site Admin
Регистриран: 16 фев 2009, 15:06
Контакти:

Re: Моето хоби

Непрочетено мнение от Ерато » 04 апр 2009, 13:43

Много интересно и красиво. А в дупките на дървото има някъкви съдинки с вода или пръст? :roll:

Goddess
Отличник

Непрочетено мнение от Goddess » 04 апр 2009, 13:55

повечето ги избирам да са сухи цветя или изкуствени.Правила съм и такива, които са нободени на специлана гъба, която е напоена с вода и се аранжират живи цветя.Не е много добре за дървото да се мокри ако не е запечатано с лак.
Тези които са големите корени в тях може да се сложи направо саксия или кашпа.Имам много идеи особенно за градински аранжировки, само време да имам, желанието е налице!

verji
ентусиаст
ентусиаст
Регистриран: 14 окт 2009, 21:09

Непрочетено мнение от verji » 15 окт 2009, 20:35

Като всеки доста време ми отне да разбера с какво искам да се занимавам и кое ми доставя удоволствие. Случайно стана ...та открих хобито си - отглеждам цветя.Всичко за почна с един хибискус ,тоест китайска роза. Станаха два ,три .Започнах да имам и други цветя абутилони,жасмин, палми,кротини,спатифилум и още други. За един празни ми подариха орхидея - класически бял фаленопсис.. @------<--- и с него започна моята лудост/ както я нарича сина ми/ . Започнах да се интересувам от отглеждането им, купувам винаги щом видя нещо ново и така за 2 години имам над 30 орхидеи.Освен това нали живея в къща и имам своя малка градина в която има рози, момени сълзи ,лалета ,люляк ,нарциси. Три от розите са ми трендафили- червен, бял и розов- той е най малия и е от тази пролет.Много ме радва ,имам красива жълта роза която е царицата ми. На два пъти ми даваха и маслодайната българска роза, но не ми се хвана.. :( не и допадна студения климат в Плевен. Въпреки това пак ще пробвам да я посадя отново. Имам си и главен градинар- котарака ми (-8-) помага в прекопаването на хибискусите :lol: но не ми ги полива и тори ;) , знае какво ще го стигне -перване по муцунката.
Това е моето хоби - отглеждам цветя, малко капризни ,но пък много красиви ! ((*))

Goddess
Отличник

Непрочетено мнение от Goddess » 16 окт 2009, 11:58

Здравей и добре дошла при нас!
Надявам се да ни зарадваш със снимки на цветното си хоби :) ((*))

verji
ентусиаст
ентусиаст

Непрочетено мнение от verji » 18 окт 2009, 22:10

Ето няколко от моите цветенца. Надявам се да ги харесате..... :P ((*)) Изображение
Изображение и още една
Изображение

Goddess
Отличник

Непрочетено мнение от Goddess » 19 окт 2009, 18:01

Много са красиви, отблагодаряват ти се добре с цветовете си.Личи си, че полагаш добри грижи за тях.Това на втората снимка в жълтите листенца, пак ли е орхидея?

Потребителски аватар
Ерато
Site Admin
Регистриран: 16 фев 2009, 15:06
Контакти:

Непрочетено мнение от Ерато » 20 окт 2009, 15:22

Аз имам от тези с по плътните листа, но още не е цъфтяла и не зная какъв цвят ще бъде.... Мина много време, подариха ми я през март.
Поразрових се и прочетох, сложих я на най-светлото място дано това помогне.
Или пък да взема да и поговоря ((*))

Goddess
Отличник

Непрочетено мнение от Goddess » 20 окт 2009, 15:48

Аз съм фен на Спатифилиума пък.
Изображение
Имам няколко.Единият го гледам от 4-5 години и едва това лято ми се отблагодари като цъфна.Макар че съм полагала точно такива грижи каквито трябва, да не е на много голяма светлина, и да се разсажда през пролетта.Обаче една пролет пропуснах и той взе, че цъфна.Може и там да е бил проблема.А за говоренето, пробвай ((*)) Аз имах едни теменужки, тези дето се водят "Африканска теменужка", от този род Изображение на тях им говорех и добре се развиваха, те обичат светлина, като им смених мястото и много от тях си отидоха, иначе не са притенциозни.
Вие отглеждали ли сте цитроси в саксия?Аз съм правила опити с костилка от авокадо, семена от папая.Папаята доста успешно се беше хванала, авокадото много сложно, почти не покълна а направо си изсъхна.Иначе мандаринени семки съм бучвала в саксия и също са се хващали.Имахме и облагороден лимон, който дори даде плод *-@-* А това лято ми подариха декоративен банан, но от жегата или незнам май много сме го поливали, го загубихме.А най-нетрадиционото цвете което съм отглеждала е "Картофена палма".

verji
ентусиаст
ентусиаст

Непрочетено мнение от verji » 21 окт 2009, 18:12

Да орхидея е - от вид Дендробиум . Това е Dendrobium Gold Emma.
О и аз харесвам Спатифилиума - имам два вида - единият е по- дребен.
Имам глоксения и абитулони, и хибискуси и антуриуми.
Вече ме заплашват да не нося ново цвете в къщи, за да не ме заведат на психиатър :lol:
Ще им се @------<--- :P

Отговори