Да влезем във форма - Заедно

За всичко което се случва

Модератор: Ерато

Потребителски аватар
Ерато
Site Admin
Регистриран: 16 фев 2009, 15:06
Контакти:

Да влезем във форма - Заедно

Непрочетено мнение от Ерато » 17 сеп 2011, 11:37

*-*-*-* Без сложни диети, лишения, мъчения, упражнения, а с много настрение, докато се забавляваме и наслаждаваме - подкрепяйки се и споделяйки простички, но ефективни идеи - заедно да влезем във форма.

0)(0 Най-важното е да има с кого. Това е най-мотивиращия фактор за успех. Подкрепата, споделянето, съветите, и накрая хваленето с резултатите, колкото и малки да са в началото...

Ще се радвам много, ако ви допадне идеята и я реализираме. @g@

Цялата идея: Да влезем във форма - Задено

Потребителски аватар
Ерато
Site Admin
Контакти:

Re: Да влезем във форма - Заедно

Непрочетено мнение от Ерато » 19 сеп 2011, 23:27

Първата ми малка тайна:

Изкушението в една шоколадова бисквитка. Често обаче тя не е сама, а си има сестрици. Както се казва без една мога, с една не мога.
И така. Ако трябва да избирам пред една ябълка и една бисквитка, избора все е в полза на бисквитката.
Един ден я гледах една такава хрупкава и шоколадова и й казах.
-Винаги мога да те схрускам. Няма да е сега.
По-късно и казах същото, и после пак. В същото време реших да опитам ябълката. Не бих казала, че обичам ябълки. Но тази се оказа една ароматна и ми беше приятно да я изям.
Така постепенно, отлагайки бисквитката, от която не се отказах, просто я отложих, и давайки шанс на ябълката, аз преобънах нещата.
И то само с мисълта, че аз не се отказвам, а само отлагам докато неустоимо ми се прииска хрупкава бисквитка.

Потребителски аватар
Ерато
Site Admin
Контакти:

Непрочетено мнение от Ерато » 14 дек 2011, 14:03

Потребителски аватар
Ерато
Site Admin
Контакти:

Полезни съвети за отслабване

Непрочетено мнение от Ерато » 30 мар 2012, 16:02

Ето какво още забелязах за ефективност на хранителния режим. Явно е важен моментът в който се започва. Интересното е, че сега тече Великденския пост. Дали е странно съвпадение, но хората явно от векове са забелязали, кога е най-пречистващо човек да се разтовари от обичайния си начин на хранене. Опитите ми през януари, не дадоха никакъв резултат. Сега със същите усилия има резултат и това много ме мотивира да продължа. (-8-)

Друго много важно е спокойствието. Човек се надява на бърз резултат. Няма траен бърз резултат. Но пък трайното насочване към един добър хранителен режим дава много по-бърз резултат от многогодишните неуспешни бързи опити.

Разбира се много важно е това осъзнаване на необходимост и на процеса, както и подкрепа от човек на който може да се разчита. 0)(0

Друго много полезно е да се води дневник. Ползата е от това, че човек вижда количеството и качеството на храната за деня, освен това може да проследи как се променя това по дни. Как се чувства през тези дни, как може да се подобри с малки стъпки.
Обикновено имаме чувството, че сме изяли повече, отколкото е в действителност - това ни ядосва и ни кара да мислим, че сме изгубили битката и от яд, хапваме още за да се успокоим. Когато видим от дневника, че всъщност това чувство е илюзорно, ще се успокоим и няма да посягаме към "успокоителна" или "предателска" порция, от която изобщо не се нуждаем и която всъщност идва в повече.

Аз си водя дневника по следния начин: Първо си пиша прогнозно меню за деня по часове, след това по часове отмятам, кое е изконсумирано и от кое съм нямала нужда, а също и нови неща с които съм ги заменила, обикновено няма и такива. Обикновено си слагам резерви: при нужда и обикновено тези резерви си остават резерви.
Не съм спазвала точни грамажи и калории, а само приблизителни. Вманиачването в тях води до стрес. Все пак си подбирам според калоричността, полезността и други качества на продуктите. Ядките например са калоричен продукт, но пък са много полезни. След като човек не консумира пакетирани некачествени храни, в малки количества ядки са чудесен избор. Техните калории са полезни и дават чувство за ситост.

Потребителски аватар
Ерато
Site Admin
Контакти:

Непрочетено мнение от Ерато » 30 яну 2013, 15:50

http://www.vbox7.com/play:c0458f3ebd Забавно клипче по темата @g@

Отговори