» Програма на БНТ World

Програма на БНТ World

Седмична програма на БНТ World

BNT_WorldПрограма за 11 март 2012 година – 17 март 2012 година

Понеделник, Вторник, Сряда, Четвъртък
Петък, Събота, Неделя

Понеделник, 11 март

06:30 – Денят започва – сутрешен блок
09:00 – По света и у нас
09:10 – Денят започва с Култура
10:00 – По света и у нас
10:10 – Денят отблизо с Мария
12:00 – По света и у нас
12:30 – Рецепта за култура – токшоу с Юрий Дачев /п/
13:30 – Опознай България /п/
14:00 – Добро утро с БНТ 2
15:00 – Потребителската кошница /п/
15:05 – Тримата глупаци и кравата – анимационен филм
15:15 – Апартаментът с Марта Вачкова – токшоу
16:00 – България днес – информационен блок
18:00 – По света и у нас
18:35 – Зелена светлина
18:40 – Частен случай
18:45 – Бразди /п/
19:15 – Срещу новините
20:00 – По света и у нас
20:45 – Спортни новини
21:00 – Зарево над Драва – игрален филм (1973 г.), режисьор Зако Хеския, в ролите: Георги Георгиев-Гец, Георги Черкелов, Лидия Вълкова, Добринка Станкова, Петър Слабаков, Стоян Гъдев, Сотир Майноловски, Андрей Чапразов и др. /втора част/
22:20 – Мюзик микс
22:30 – Студени следи с Надя Обретенова
23:30 – По света и у нас
23:55 – Зелена светлина
24:00 – Трето полувреме /п/
00:50 – Афиш – културно-информационно предаване /п/
01:00 – България днес – информационен блок /п/
03:00 – Денис и приятели – късно вечерно шоу
04:00 – Апартаментът с Марта Вачкова – токшоу /п/
04:45 – Вяра и общество с Горан Благоев /п/
05:45 – Мюзик микс /п/
05:55 – Частен случай
06:00 – Бразди /п/


Вторник, 12 март

06:30 – Денят започва – сутрешен блок
09:00 – По света и у нас
09:10 – Денят започва с Култура
10:00 – По света и у нас
10:10 – Денят отблизо с Мария
12:00 – По света и у нас
12:30 – Студени следи с Надя Обретенова /п/
13:30 – Бързо, лесно, вкусно – кулинарно шоу
14:00 – Добро утро с БНТ 2
15:00 – Потребителската кошница
15:05 – Европейски маршрути: Кралската миля – Единбург
15:15 – Апартаментът с Марта Вачкова – токшоу
16:00 – България днес – информационен блок
18:00 – Баскетбол /мъже/: Левски – Кавала /Гърция/ – среща от „Еврохолд”, Балканска баскетболна лига /пряко предаване от зала „Универсиада”, София/
20:00 – По света и у нас
20:45 – Спортни новини
21:00 – Референдум – публицистично шоу
22:00 – Немирната птица любов – игрален филм (1990 г.), режисьор Рангел Вълчанов, в ролите: Емилия Цанева, Ицхак Финци, Тодор Колев, Николай Бинев, Илка Зафирова, Ваня Цветкова, Джоко Росич и др.
23:30 – По света и у нас
23:55 – Зелена светлина
24:00 – Ден след ден – концерт на Васко Кръпката, „Акустик кръпка бенд” и „Каскадьори”
01:00 – България днес – информационен блок /п/
03:00 – Денис и приятели – късно вечерно шоу
04:00 – Апартаментът с Марта Вачкова – токшоу /п/
04:45 – Студени следи с Надя Обретенова /п/
05:40 – Европейски маршрути: Кралската миля – Единбург /п/
05:50 – Частен случай /п/
06:00 – Бързо, лесно, вкусно – кулинарно шоу /п/


Сряда, 13 март

06:30 – Денят започва – сутрешен блок
09:00 – По света и у нас
09:10 – Денят започва с Култура
10:00 – По света и у нас
10:10 – Денят отблизо с Мария
12:00 – По света и у нас
12:30 – Вяра и общество /п/
13:30 – Бързо, лесно, вкусно – кулинарно шоу
14:00 – Добро утро с БНТ 2
15:00 – Опознай България
15:30 – Футбол: Локомотив /София/ – ЦСКА – среща от турнира за Купата на България /пряко предаване от София/
17:30 – По света и у нас
17:40 – Зелена светлина
17:45 – Студио Футбол
18:00 – Футбол: Левски – Литекс – среща от турнира за Купата на България /пряко предаване от София/
20:00 – По света и у нас
20:45 – Спортни новини
21:00 – Вишнева градина – телевизионна адаптация на едноименната пиеса на А.П.Чехов (2012 г.), режисьор Крикор Азарян, в ролите: Мария Каварджикова, Ани Пападопулу, Валентин Ганев, Деян Донков, Захари Бахаров, Марин Янев, Петър Попйорданов и др. /първа част/
22:20 – Нощни птици /п/
23:20 – Европейски дневник /п/
23:30 – По света и у нас
23:55 – Зелена светлина
24:00 – Открито с Валя Ахчиева
00:30 – Откритие 2012: Рецитал на група Sun Stoke Projekt (Молдова)
01:00 – България днес – информационен блок /п/
03:00 – Денис и приятели – късно вечерно шоу
04:00 – Европейски маршрути: Златна Прага /п/
04:15 – Храмът – паметник – документален филм
04:45 – Референдум – публицистично шоу /п/
05:45 – Маската или другото лице – документален филм
06:00 – Бързо, лесно, вкусно – кулинарно шоу /п/


Четвъртък, 14 март

06:30 – Денят започва – сутрешен блок
09:00 – По света и у нас
09:10 – Денят започва в библиотеката
10:00 – По света и у нас
10:10 – Денят отблизо: Зелената линейка
11:00 – Денят отблизо с Мария
12:00 – По света и у нас
12:30 – Референдум – публицистично шоу/п/
13:30 – Бързо, лесно, вкусно – кулинарно шоу
14:00 – Добро утро с БНТ 2
15:00 – Потребителската кошница
15:05 – Живо наследство: Кулинарна фантазия
15:15 – Апартаментът с Марта Вачкова – токшоу
16:00 – България днес – информационен блок
18:00 – По света и у нас
18:25 – Зелена светлина
18:30 – Частен случай
18:35 – Олимпийски хроники /фонд/
19:00 – В кадър
19:30 – Време за губене /БНТ 2 Пловдив/
20:00 – По света и у нас
20:45 – Спортни новини
20:55 – Вишнева градина – телевизионна адаптация на едноименната пиеса на А.П.Чехов /втора част/
22:00 – Умно село: „Чехов х 3 – хроника на едно сбогуване”
22:55 – Празници на изкуствата „Аполония”: Концерт на Кирил Георгиев /ударни инструменти/
23:55 – Зелена светлина
24:00 – Абсурдите с Румен Бахов /БНТ 2 Пловдив/
00:45 – Днес и утре
01:00 – България днес – информационен блок /п/
03:00 – Изкуството дарява любов – благотворителен концерт с участието на Камелия Тодорова и Васил Петров, Quatro quartet и др. /п/
04:00 – Апартаментът с Марта Вачкова – токшоу /п/
04:45 – Открито с Валя Ахчиева /п/
05:15 – Еко: Брикети от съдби /БНТ2 Пловдив/
05:45 – Европейски маршрути: Страсбург – градът на пътищата /п/
05:55 – Частен случай /п/
06:00 – Бързо, лесно, вкусно – кулинарно шоу /п/


Петък, 15 март

06:30 – Денят започва – сутрешен блок
09:00 – По света и у нас
09:10 – Денят започва с Култура
10:00 – По света и у нас
10:10 – Денят отблизо с Мария
11:00 – Избрано от фонда на БНТ: „Човекът, който се казваше Буров” – документален филм /втора част/
11:55 – Европейски маршрути: Италия в миниатюра
12:00 – По света и у нас
12:30 – Открито с Валя Ахчиева /п/
13:00 – Тракия – спомен за ХХI – документален филм
13:30 – Бързо, лесно, вкусно – кулинарно шоу
14:00 – Добро утро с БНТ 2
15:00 – Потребителската кошница
15:10 – Живо наследство: Кукерите – настояще и бъдеще
15:15 – Апартаментът с Марта Вачкова – токшоу
16:00 – България днес – информационен блок
16:35 – Студио „Футбол”
17:00 – Футбол: Черноморец /Бургас/ – Ботев /Пд/ – среща от „А” ПФГ /пряко предаване от Бургас/
19:00 – Еко: Брикети от съдби /БНТ2 Пловдив/п/
19:30 – Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Благоевград/
20:00 – По света и у нас
20:45 – Спортни новини
21:00 – Панорама с Бойко Василев
22:00 – Сен Тропе: „Гузна съвест” – тв филм, Франция /385 епизод/
22:50 – Часът на зрителите
23:20 – Гласовете на рока /БНТ 2 Варна/
24:00 – По света и у нас
00:05 – Зелена светлина
00:10 – Рут – тв филм (2009 г.), режисьор Владо Шишков, в ролите: Ивайло Христов, Рут Николова, Мила Парушева, Васил Михайлов, Велко Кънев и др.
01:00 – България днес – информационен блок /п/
03:00 – Неделя х 3 /п/
06:00 – Бързо, лесно, вкусно – кулинарно шоу /п/


Събота, 16 март

06:30 – Шоуто на Акрани /п/
07:30 – Съдби човешки: По пътя
08:00 – Потребителската кошница /п/
08:30 – Алпийски висоти – научнопопулярен филм
08:45 – Еко: Брикети от съдби /БНТ2 Пловдив/п/
09:15 – Бразди /п/
09:45 – Български уроци – аз уча български /второ ниво/фонд/
10:00 – Рецепта за култура – токшоу с Юрий Дачев
11:00 – Студени следи с Надя Обретенова /п/
12:00 – По света и у нас
12:30 – Часът на зрителите /п/
13:00 – Българска кинокласика: Филмите на 70-те: „Игрек 17” – игрален филм (1972 г.), режисьор Вили Цанков, в ролите: Иван Кондов, Йозеф Блаха, Доротея Тончева, Анани Явашев, Явор Милушев, Жана Стоянович, Богомил Симеонов и др.
14:40 – Европейски маршрути: Лисабон – градът на мореплавателите
14:55 – Олимпийски хроники /п/
15:25 – Ретроспорт: Спомен за футболиста Иван Кънчев /п/
15:55 – Камбаните са моите деца – документален филм
16:25 – Музиката на София – концерт с участието на Камерен ансамбъл „Софийски солисти” и Младежка филхармония „София” с диригент Пламен Джуров, Кристина Георгиева /цигулка/, Стоимен Пеев /цигулка/, фолклорен ансамбъл на НМУ „Любомир Пипков” и др.
17:35 – Туризмът № 1 – Мистика, слънце и дружба между народите – документален филм /БНТ 2 Варна/
18:05 – В кадър /п/
18:35 – България, това съм аз – тв филм (1999 г.), режисьор Светослав Овчаров, в ролите: Тодор Овчаров, Димитър Овчаров, Иван Владимиров, Антоанета Фердинандова и др. /п/
19:50 – Европейски дневник
20:00 – По света и у нас
20:45 – Сен Тропе: „С ритъм на фламенко” – тв филм, Франция /386 епизод/
21:40 – Трето полувреме
22:30 – Рецепта за култура – токшоу с Юрий Дачев /п/
23:30 – Европейски дневник /п/
23:40 – Шоуто на Канала
00:40 – Часът на българската музика: „Гравити Ко”
01:40 – Опознай България /п/
02:10 – Българска кинокласика: Филмите на 70-те: „Игрек 17” – игрален филм /п/
03:50 – Панорама с Бойко Василев /п/
04:50 – Ай да идем – фолклорно предаване /БНТ 2 Благоевград/п/
05:50 – Божият дъжд на буквите – документален филм
06:20 – Живо наследство: Кукерите – настояще и бъдеще


Неделя, 17 март

06:30 – Атлас: Любовка
06:55 – Огнени стрели – детски тв филм
07:05 – Кой се страхува от Арапина – документален филм
07:30 – Избрано от „Добро утро с БНТ 2”
09:00 – Отвъд бариерата – документален филм /п/
10:00 – Иде нашенската музика – фолклорно токшоу
10:55 – Живо наследство: Кукерите – настояще и бъдеще
11:05 – Вяра и общество с Горан Благоев
12:00 – По света и у нас
12:25 – Време за губене /БНТ 2 Пловдив/п/
12:55 – Европейски маршрути: Очарователната Будапеща
13:15 – Неделя х 3
15:30 – Пречистващият огън – документален филм /БНТ 2 Русе/
15:55 – Опознай България /п/
16:25 – Часът на българската музика: „Гравити Ко” /п/
17:25 – Волейбол – четвъртфинална среща /пряко предаване/
19:30 – Малта – морският кръстопът на Европа – документален филм /БНТ2 Варна/п/
20:00 – По света и у нас
20:45 – Европейски дневник /п/
21:00 – Стъклената река – тв филм (БНТ копродукция), режисьор Станимир Трифонов, в ролите: Наталия Дончева, Стефан Вълдобрев, Стефан Данаилов, Лидия Инджова, Иван Ласкин, Захари Бахаров и др.
22:35 – Церемония по връчване наградите на Международния фестивал „София Филм Фест 2013”
23:05 – Музиката на София – концерт с участието на Камерен ансамбъл „Софийски солисти” и Младежка филхармония „София” с диригент Пламен Джуров, Кристина Георгиева /цигулка/, Стоимен Пеев /цигулка/, фолклорен ансамбъл на НМУ „Любомир Пипков” и др. /п/
00:15 – По света и у нас
00:20 – Европейски маршрути /п/
00:30 – Концерт на Христо Кидиков „40 години на сцена” с участието на Маргарита Хранова, Стефка Берова, Росица Ганева, група „Трик”, балет „Дива Джуниър” и др
02:10 – Неделя х 3 /п/
04:20 – „Големанов” – тв постановка по Ст.Л. Костов (1995 г.), режисьор Иван Ничев, в ролите: Никола Рударов, Татяна Лолова, Кръстьо Лафазанов, Марта Вачкова, Тончо Токмакчиев и др.
05:45 – Фонд на БНТ: „Надявах се, вярвах , сполучих” – документален филм